O nás

Mateřská škola má 4 třídy s celodenním provozem a schválenou kapacitou 100 dětí.

Od 1. 1. 1995 je právním subjektem.

Je umístěna v samostatné jednopatrové budově, která byla v roce 2019 rekonstruována (výměna oken, nové vchodové dveře, zateplení budovy, instalace rekuperačních jednotek). Budova má rovnou střechu a bílá plastová okna s nově instalovanými  venkovními elektronicky ovládanými žaluziemi. Na žlutooranžové omítce je velký nápis MATEŘSKÁ ŠKOLA a naše logo. Hlavní vchod ze severní strany je zastřešen plastovou obloukovou stříškou.

V suterénu, který je zčásti pod úrovní terénu, je umístěna prádelna, sklep a moderně vybavená kuchyň.

Budova mateřské školy se nachází v klidné části města Havířova. V její blízkosti nalezneme nemocnici, stanici městské policie, hasiče, sportovní halu Slavii, ZŠ M. Kudeříkové, středisko volného času Asterix. Bezprostředně MŠ sousedí se střediskem volnočasových aktivit pro seniory. Ze severovýchodní strany je obklopena travnatou plochou a sídlištními bloky z ostatních stran. Je zde velmi dobrá dostupnost MHD i meziměstské dopravy směr Karviná.

Z jihozápadní strany je krásná školní zahrada, na kterou se vchází po chodníku ze zámkové dlažby. Je vybavena zahradním mobiliářem, který je dle možností doplňován tak, aby zde měly prostor pro své aktivity děti od dvou let až po předškoláky. Zahradu zdobí velké vzrostlé stromy.

1. třída – Berušky
Třídu „Berušek“ navštěvují děti tříleté, případně i děti mladší. Třída je v přízemí a na první pohled upoutá svou veselou výzdobou – podle názvu třídy je na stěnách louka plná berušek. Herna je rozdělena na několik dětských koutků, které slouží ke hrám dětí podle jejich nálady a touhy. Děti nejraději využívají barevné molitanové kostky, velký relaxační polštář, skluzavku a velkou variabilní sedačku v dětské kuchyňce. Třída působí svou barevností na děti i rodiče vesele a optimisticky.

2. třída – Sluníčka

Třída "Sluníček" se nachází v přízemí a jsou zde zpravidla děti od 3 do 4 let. Výzdoba a dekorace této třídy navozuje atmosféru rozkvetlé louky zalité slunečními paprsky. Tuto náladu podporuje i zelený koberec s relaxačním polštářem ve tvaru květiny, do kterého si děti mohou lehnout a meditovat. Třída působí vesele díky barevnému nábytku a velkým molitanovým kostkám, které děti velmi rády využívají k tvořivým a námětovým hrám. Ve třídě jsou vytvořeny hrací koutky, kde děti mají pocit soukromí.

3. třída – Koťata

Třída „Koťata“ se nachází v prvním patře budovy. Navštěvují ji děti ve věku od 4 do 6 let. Příjemné prostředí třídy, která je laděná do světlých barev s dostatkem denního světla, přispívá k vytvoření pohodové atmosféry a dobré nálady. V souladu s pojmenováním této třídy jsou na stěnách velké barevné dekorace koček i koťat. V herně i ve třídě jsou hrací koutky, kde děti nachází dostatek inspirací, nápadů, pomůcek i materiálů pro svůj rozvoj, např. obchod, kuchyňka, dopravní koutek, koutek pro dramatizaci s kostýmy apod. Ke zpestření vzdělávání slouží moderní technologie - počítač a sweetbox (mobilní interaktivní tabule), díky kterým mohou být dětem přiblíženy poznatky z různých oblastí lidské činnosti. Pracují na nich také s výukovými programy.

4. třída – Myšáci

Myšáci, třída pro nejstarší děti – předškoláky a děti s odloženou školní docházkou, se nachází v 1. patře. Je prostorná, vzdušná a plná slunce. Třída Myšáků je vymalována příjemnou zelenou barvou a vyzdobena velkými papírovými barevnými budíky, které symbolicky odtikávají čas, který zbývá dětem do odchodu do školy. Je zařízena nábytkem pro předškolní děti, v herně jsou hrací koutky, tělovýchovná nářadí, fitness přístroje i klavír. Děti jsou obklopeny motivujícím a podnětným prostředím, plným barev, hraček různých druhů a materiálů rozvíjejících jejich fantazii, myšlení a motorické dovednosti. K dispozici mají bohatou nabídku knih, leporel a encyklopedií. Taktéž velké množství výtvarného materiálu k podpoře estetického myšlení a výtvarné seberealizace. Mohou využít i PC k seznamování se se základní obsluhou a k upevňování některých vědomostí a dovedností prostřednictvím počítačových dětských programů a her. K zdokonalování jejich ekologického myšlení přispívá každodenní péče o pokojové rostliny i experimenty v miniskleníku.

tel.: 596 814 105, 739 061 177
reditelka@mshorymirova-havirov.cz